Ama-Elektronic, s.r.o. BREZNO

Predaj bielej a čiernej techniky, elektroinštalačného materiálu, satelitnej techniky v spoľahlivej predajni elektro z Brezna.

 

  • biela technika veľká a malá
  • čierna technika
  • drobné domáce elektrospotrebiče
  • príslušenstvo a náhradné diely
    na spotrebiče

 

Akciový leták HOME elektro - EURONICS - NOVEMBER 2020

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny

Po-Pia 08:00 - 16:00
 
Sobota zatvorené
 
Nedeľa zatvorené

 

Doprava zdarmaDoprava ZDARMA
Brezno a okolie do 10km

Náš pracovník Vám spotrebič donesie až domov a uloží ho na miesto. V prípade potreby Vám rád vysvetlí základy používania výrobku.

Najlepšia práčka

Aká je najlepšia značka práčiek?
Kto by si túto otázku nedával pred kúpou novej práčky. Pohľadov a kritérií je veľa a odpoveď by bola vždy iná. Návštevníci našich stránok si volia tú svoju naj značku práčiek.

Dajte jeden svoj hlas tej svojej značke práčky, ktorú už roky používate a ktorú považujete za tú naj.

Aeg

27%

Bauknecht

1%

Beko

14%

Bosch

7%

Candy

3%

Electrolux

12%

Gorenje

3%

Indesit

2%

Siemens

2%

Whirlpool

26%

Zanussi

3%
Celkový počet hlasov: 1177

HIT TOHTO LETA: ZAVÁRANIE V UMÝVAČKE RIADU!

Uhorková sezóna vrcholí. V mnohých slovenských domácnostiach sa už tradične spája so zaváraním všetkého, čo záhrada vyprodukovala. Vynaliezavosť Slovákov však ani v tomto smere nepozná hraníc!

Bratislava, 16. august 2013 –  S originálnym nápadom prišli zákazníci spoločnosti Whirlpool, svetovej jednotky vo výrobe a predaji domácich spotrebičov. Sterilizácia zaváranín v umývačke riadu je skutočne rýchla a pohodlná. Nevyžaduje si náročnú manipuláciu s obrovským hrncom, ani neustále sledovanie teplomera v ňom, či je tam horúco, tak ako má. Pre optimálnu sterilizáciu odborníci odporúčajú 70 °C, čo je pre umývačku riadu skutočne maličkosť.

CHRUMKAVÉ UHORKY RÝCHLO A POHODLNE.

 Zaváranie v umývačke riadu sme vyskúšali s uhorkami. Na centrálnom trhovisku Miletičova v Bratislave sme včera kilo uhoriek kúpili za 1 €. Kreativite sa medze nekladú, záleží len na vás a vašich chutiach. Na dno pohárov sme poukladali plátky cibule a po troch zrnkách nového a čierneho korenia, obľúbené sú tiež horčičné semená. Umyté uhorky sme do pohárov ukladali tak, aby sa ich tam zmestilo čo najviac. Pre ozvláštnenie chute sme do niektorých pridali feferónku, inde zase plátok chrenu alebo kôpor. Naložené poháre sme následne doplna zaliali takzvanou zálievkou. Tú sme si pripravili vo veľkom hrnci na varnej doske, aby sa všetky ingrediencie poriadne rozpustili a zmiešali. Na liter 8-percentného octu pridáme tri litre vody, pol kila cukru a sto gramov soli. Na záver sme poháre dôkladne uzatvorili viečkom.

NAMIESTO ŠPINAVÝCH HRNCOV ZAVÁRANINY

Takto pripravené a uzatvorené poháre sme vložili do umývačky riadu. „Pri zaváraní v žiadnom prípade nepoužívajte čistiaci prostriedok, prášok či tabletu. Na sterilizáciu je najideálnejší program „Intenzívne umývanie 70 °C“, ktorý je určený na umývanie silne znečistených či pripálených hrncov,“ hovorí Darina Papáčová, produktová špecialistka spoločnosti Whirlpool.
Skúsenosti zákazníkov spoločnosti Whirlpool sú rôzne. Niektorí „umývanie“, resp. zaváranie v umývačke prerušia približne po hodine od spustenia programu, iní nechajú prebehnúť celý program do konca. Oba spôsoby sa osvedčili, avšak niektoré gazdinky zastávajú názor, že keď zaváraniny zostanú v horúcom prostredí príliš dlho, môže to negatívne ovplyvniť ich chuť, uhorky by mohli napríklad stratiť svoju „chrumkavosť“.

VŠETKO S MIEROU

Zaváranie v umývačke riadu je síce jednoduché, no netreba zabúdať na to, že tento spotrebič nebol konštruovaný práve na tento účel. Veľké množstvo zaváraninových pohárov predstavuje pre kôš umývačky značnú záťaž. Igor Ovšonka zo servisu spoločnosti Whirlpool preto upozorňuje, „Nadmerná záťaž môže spôsobiť deformáciu koša, čo napríklad v prípade toho horného môže viesť k znefunkčneniu umývacieho ramena. Spodný kôš v umývačke riadu je konštruovaný pre uloženie veľkých a ťažkých nádob, a preto má väčšiu stabilitu. Ak sa zákazník rozhodne vyskúšať zaváranie v umývačke riadu, mal by si predtým uvedomiť, že ak koše zaťaží tak enormne, že dôjde k ich deformácii, nemôže si na ich výmenu, resp. opravu, uplatniť záruku, keďže spotrebič použil na iný účel, ako je určený.“

UHORKY DO PRÁČKY NEPATRIA

Niektoré gazdinky však zašli ešte ďalej! „Vynaliezavé zákazníčky sa nám pochválili, že väčšie množstvo uhoriek pred zaváraním „operú“ v práčke. V takomto prípade zvolia program „Vlna/ručné pranie“, kedy sa bubon netočí úplne, ale iba „hojdá“ zo strany na stranu, aby sa tak uhorky v práčke neobili. Toto by som však rozhodne neodporúčala, automatická práčka v domácnosti nie je určená na spracovanie potravín,“ dodala Darina Papáčová.
 

Ama-Elektronic, s.r.o. BREZNO je členom  HOME ELEKTRO
HOME ELEKTRO najväčšia sieť elektro predajní na Slovensku
ZS_PStlpec
Ama-Elektronic, s.r.o. © 2012 | generuje